środa, 1 maja 2013

Pudełeczko dla Mamy


Dzisiaj chciałam zaproponować Wam przygotowanie pudełeczka dla mamy z okazji Dnia Matki. Tak, wiem, Dzień Matki dopiero 26 maja, ale jeśli macie ochotę zrobić coś własnoręcznie to radzę, żeby wziąć się za to troszkę wcześniej. 
Pomysł z pudełeczkiem wziął się od powstania tego bukietu.
A potem pomyślałam, że będzie fantastycznym wypełnieniem pudełeczka - niespodzianki. Ponieważ bukiecik jest niwielkich rozmiarów, dlatego też samo pudełeczko również jest niewielkie. Jego wymiary wynoszą 8x8x8xcm . 

Na ściankach wewnętrznych przykleiłam: "Kartkę z kalendarza", fragment wiersza "Spotkanie z matką", aforyzm o mamie i serducho.
Wieczko ozdobiłam tak jak widzicie, kwiatkiem z płatków wykonanych trochę na grzebieniu do quillingu, trochę bez grzebienia. (Szczegóły wkrótce w Kwiatki, płatki...krok po kroku)
 
 Do wykonania pudełeczka wykorzystałam:
- igła do quillingu
- klej
- inne dodatki pasmanteryjne

Zadałyście mi pytanie "jak zrobić bukiecik". Otóż kilka podstawowych kwiatków umocowałam na wykałaczkach i stanowią one główny szkielet dla pozostałych. Wykałaczkę można wkleić w małe ściśle zwinięte kółeczko i przykleić do podstawy dzbanuszka. Pozostałe kwiatki dokleiłam do istniejących łodyżek - wykałaczek, czy też listków. Zapewniam, że dzięki klejowi Magic wszystko jest stabilne i nie ma szans, żeby się rozsypało ;-))

6 komentarzy:

 1. Podoba mi się bardzo i pudełko, i niespodzianka w środku:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pudełko piękne a jak zrobic taki bukiecik kwiatów? Mogłabyś pokazać mniej więcej? ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny bukiecik a pomysł ab schować go do pudełka fantastyczny ;-))) Będzie pięknym prezentem

  OdpowiedzUsuń
 4. Przestrzenny quilling zapakowany w pudeleczko - idealny prezent :))

  OdpowiedzUsuń
 5. I bukiecik i pudełeczko podbiły moje serce :)
  Są śliczne :)
  Widać ,że tworzysz swoje dzieła z pasją :)

  OdpowiedzUsuń