środa, 12 marca 2014

QUILLINGOWE DEKORACJE

Witajcie ;)

               Quillingowy, kolorowy, akcent na stole, parapecie lub w doniczkach z roślinami? Czemu nie ;) Dziś zaprezentuję jak wykonać prosty, przestrzenny kwiatuszek.

Materiały potrzebne do wykonania pracy:

- paseczki do quillingu:
mix czerwony 4mm/350mm, gramatura 130
mix zielony 4mm/350mm, gramatura 130
mix paselowy3mm/297 mm, gramatura 80

- narzędzia:
standardowa igła do quillingu
igła do quillingu z cienką końcówką
korkowa podkładka
 szpilki
 pęseta

- klej do quillingu
- patyczki do szaszłyków


            Najpierw przygotowujemy elementy płatków. Do ich wykonania wybieramy paseczki
o różnych odcieniach tego samego koloru, w moim przypadku czerwonego. Po wykonaniu kółeczka 
o średnicy 20 mm, kształtujemy listek, którego końcówki zaginamy palcami w przeciwne strony. 
Tak powstały kształt wzmacniamy na brzegach klejem i po przypięciu szpilkami pozostawiamy 
do wyschnięcia. Na koronę kwiatu potrzebne jest 16 takich elementów.


            Kolejnym krokiem jest wykonanie środka kwiatu. W tym celu sklejamy dwa ciemno brązowe paseczki i dwa beżowe i używając igły do quillingu z cienką końcówką, ciasno nawijamy. Po zdjęciu kółeczka z narzędzia, kształtujemy palcami miseczkę, którą od wewnątrz wypełniamy klejem.


W środek kółeczka wbijamy szpilkę, którą przypinamy do podstawki korkowej, a następnie kształt podnosimy tak, aby górna jego krawędź  była na równi z doklejanymi płatkami. Pierwsze osiem elementów przyklejamy w jednej płaszczyźnie, a kolejne, pod odpowiednim kątem. Należy zwrócić uwagę, aby miejsca, w których drugi rząd płatków styka się z pierwszym, posmarować klejem do quillingu


            Dno kielicha kwiatowego wykonujemy analogicznie do środka kwiatu, z tym, że używamy standardowej igły, dwóch zielonych paseczków, o większej szerokości i gramaturze (jak w podanych materiałach). Ma to wpływ na trwałość kwiatu oraz średnicę wykonywanego elementu, która powinna być zbliżona do średnicy środka kwiatka.


            Dno kwiatu przyklejamy, tak jak na zdjęciu, do spodniej części brązowo-beżowego elementu, 
a następnie (za nim wyschnie klej) wbijamy w otwór patyczek i odpowiednio nachylamy kwiat. Patyczek owijamy zielonym paskiem. Jeżeli planujemy użyć kwiatek do ozdobienia roślin doniczkowych, wówczas końcówkę patyczka, która będzie wpita w ziemię pozostawiamy nieowiniętą.


            Pozostało wykonanie liścia. Wybieramy paseczki o dwóch odcieniach zielonego. Wykonujemy kształty analogiczne do płatków, a następnie oklejamy dwoma warstwami paseczka o innym odcieniu (ciemno zielony element - jasnym paseczkiem, a jasnozielony - ciemnym). Następnie wzmacniamy brzegi klejem i przypinamy szpilkami. Do wykonania listka użyłam siedmiu elementów.
Gdy listek dobrze wyschnie przyklejamy go do łodyżki. 
             Na koniec, dziękuję mojej poprzedniczce Beacie za jej inspirujące prace, którymi zechciała podzielić się na tym blogu. Podobnie jak Wy, drogie czytelniczki, z niecierpliwością czekałam na jej kolejne wpisy i kolejne odsłony możliwości quillingu. Mam nadzieję, że nie zawiodę jej i Waszego zaufania i że ten blog nadal będzie skarbnicą wiedzy i inspiracji.

Z pozdrowieniami

Natalia
13 komentarzy:

 1. Wielkie wow, prześliczny ten kwiatek. :) Witaj na pokładzie Natalio! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham quilling! Wspaniały efekt!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo bardzo fajne, no i kursik super, czytelny. Pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. super wyglądają te kwiatki, a połączenie kolorów sprawia, że wręcz bije od nich ciepło :) świetne jako dekoracja mieszkania, a i wyglądają na dość trwałe, więc wydaje mi się, że można by je użyć jeszcze nawet jako ozdobę do włosów jakoś majstrując przy nich wsuwkę :) piękny wzór, naprawdę jestem pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznać należy, iż praca ta wykonana została starannie i estetycznie z zachowaniem najwyższych norm i standardów. Przekaz emocjonalny jest nader pozytywny i zachęca do zajrzenia wgłąb siebie i dokonania autorozwoju pod kątem arystycznym i empatycznym. Jest to zaiste świetnie wykonana sztuka, która winna być rozwijana i doceniana. Keep it that way!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaskakujący efekt! Nawet nie wiedziałam, że tak można. Chyba się pokuszę o próbę wykonania czegoś w tej technice;) Ładne zdjęcia, opis szczegółowy, a to połączenie zieleni^^ mmm... Can't wait na dalsze pokazowe. Natalio, jak dobrze, że upiększasz świat kobiecą delikatnością;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mówi się, że dzieło odzwierciedla wnętrze twórcy i odkrywa rąbek tajemnicy o autorze. Widzę tu precyzję, pomysłowość i pozytywne piękno.

  Pozdrawiam,
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za ciepłe przyjęcie ;)
  Andżeliko kwiatki faktycznie są bardzo trwałe, sprawdziłam to przez przypadek – kwiatkiem, z nim przytwierdziłam go do patyczka, bawiła się córeczka moich znajomych. Przetrwał ku mojemu zdumieniu ;) Przykładową biżuterię z quilling’u znajdziesz na tym blogu, ale myślę, że sama też coś w krótce dodam ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. czekam w takim razie z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń