sobota, 26 kwietnia 2014

Pierwsza Komunia Święta

            Na szczególną prośbę Klaudii tematem dzisiejszego wpisu będzie kartka z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Oto moja propozycja: Do wykonania karteczki wykorzystałam:
- paski do quilling’u:
 perłowe i mix pastelowy 
- papier ozdobny perłowy biały i écru
- narzędzia:
grzebień do quilling’u i igła do quilling’u standardowa


Na początek przygotowujemy kartkę i wykonujemy kółeczko (hostię). Za wzór posłużyła mi filiżanka, którą owinęłam dwoma białymi perłowymi paseczkami. 


Aby przygotować literki (najtrudniejsza część, przyznaję się, że robiłam je pierwszy raz) bierzemy biały paseczek i układamy z niego IHS, pomocna jest podkładka korkowa i szpilki. Wypełnienie literek można zrobić tak jak na zdjęciach powyżej tzn. przygotowujemy kształt, który umacniamy szpilkami, a następnie powyginany paseczek (tak jak w poprzednim wpisie do kartek z pisanką) wkładamy do wnętrza literki. Brzegi wzmacniamy klejem i gdy całość dobrze wyschnie przyklejamy na naszą kartkę. 


Drugi sposób jest taki, że wykonany kontur literki przyklejamy na kartkę i czekamy aż wyschnie, a następnie robimy wypełnienie. Należy zwrócić uwagę, aby paseczek który wkładamy do środka literki nie rozpierał za bardzo brzegów. Lepiej włożyć kilka mniejszych ;)


Na grzebieniu do quilling’u wykonujemy kłosy. Będziemy potrzebować połowę paseczka z mixu pastelowego. Zaczynamy nawijanie paseczka od środka elementu. Możemy sobie pomóc nawijając końcówkę paseczka dwa razy na igłę standardową- dziurka jest podobnej wielkości jak grubość zęba grzebienia. Następnie przewlekamy paseczek jak na zdjęciu raz w lewo raz w prawo, za każdym razem dając kropelkę kleju na dolnej stronie kształtu. Po zdjęciu z grzebienia składamy tak, aby zwoje znajdowały się w środku i oklejamy pozostałym paseczkiem. Na zrobienie jednego kłosa potrzeba 12 elementów, które naklejamy jak na zdjęciach i między nie przyklejamy pionowo fragmenty paseczków tego samego koloru.


A oto końcowy efekt. Zapewniam, że w realu karteczka wygląda lepiej i wszelkie niedoskonałości widoczne są tylko dla autora ;) Przeprowadziłam krótką, choć rzetelną sondę na ten temat ;)
Z pozdrowieniami
Natalia

PS Droga Klaudio dziękuje Ci za pytania i życzę Ci dużo pomysłów i wytrwałości w przygodzie z quilling’iem ;)

8 komentarzy:

 1. Perłowych to jeszcze nie miałam pasków. Czy one na śięciu też mają połysk, czy raczej nie? A quilling konturowy to jeden z najbardziej wymagających kierunków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paski perłowe nie mają na brzegu połysku, ale jak patrzy się pod kontem na taki kształt to widać różnicę. Ja bardzo lubię te białe perłowe ;)

   Usuń
 2. wOW, JESTEM POD WRAŻENIEM WSPANIAŁOŚCI QUILLINGOWYCH

  OdpowiedzUsuń
 3. kiedy będzie jakiś konkurs?

  OdpowiedzUsuń
 4. przyciąga uwagę,myślę, że dla niej też bym mogła spaść ze schodów :D (dawno temu zagapiona w kartkę komunijną grającą fikłam w za dużych klapkach, nie patrząc pod nogi, ach, ta komunia, te emocje :D)

  OdpowiedzUsuń