środa, 14 maja 2014

DLA MAMY

       26 maj już na karku, więc  czas najwyższy pomyśleć o prezencie na Dzień Matki. Moja propozycja na tą okazję to quilling’owe pudełeczko niespodzianka. Oto jak wygląda...


Materiały potrzebne do wykonania pracy:
- paski do quillingu: perłowe białe i fioletowe 
- biała tasiemka satynowa
- biała tekturka
- igła do quilling’u z cienką końcówką i standardowa
-klej


                Całe pudełeczko wykonałam z następujących elementów: duże fioletowe kółka (cały fioletowy pasek i trzy warstwy białego), małe fioletowe kółka (połowa paska fioletowego i trzy warstwy białego), białe kółka (większe ¼ białego paska i mniejsze 1/8 białego paska), listki (biały pasek, kółeczko w wzorniku o średnicy 20 mm).
                Najpierw wykonałam ścianki boczne. Wysokość wyznaczyłam wykałaczkami- ścianka dłuższa i krótsza muszą do siebie pasować. Powyżej wzór ścianki dłuższej. Ścianka krótsza jest bardzo podobna i wypatrzycie ją bez trudu na poniższych fotografiach.

                  Po sklejeniu ścianek powstaje nam powyższy prostopadłościan bez dna i wierzchu. 


         Przestępujemy do wykonania pokrywki. Najpierw wyznaczamy wielkość. Wykonane wcześniej ścianki otaczamy wykałaczkami, które następnie mocujemy przy pomocy szpilek do podkładki korkowej. Następnie powstały prostokąt wypełniamy quilling’owymi elementami, zaczynając od brzegów.


          Dno pudełeczka wykonujemy z tekturki. Jej brzegi muszę zachodzić ok 2 milimetrów na ścianki, dzięki czemu dno dobrze się przyklei. Aby podnieść wizualnie pracę (mniejszym nakładem pracy) wykonujemy „nóżki” tak jak na powyższym zdjęciu.
          Aby połączyć pokrywkę i ścianki wykonujemy kółeczka takie jak do zawieszek (wycięte w środku) i przyklejamy na jednej linii. Gdy dobrze wyschną związujemy oba elementy wstążeczką satynową.
          Na środku wieczka przyklejamy również kółeczko jak do zawieszek i przywiązujemy do niego na tasiemce kwiatuszek wykonany z paska płatkowego.


          Pudełeczko można wykorzystać np. jako nietypową kartkę, i w środku na małych karteczkach wypisać życzenia. Ja wypełnię je, owszem karteczkami, ale zapiszę na nich cytaty lub fragmenty wierszy.

Z pozdrowieniami
Natalia

11 komentarzy:

 1. cudo!!! dużo serca i pracy w nie włożyłaś, ale się opłacało!!! gratuluje pomysłu!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Trwam w szoku i podziwie :) Piękne. Uwielbiam to połączenie kolorów. I wykonanie zachwyca. Gratuluję pomysłu i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pięknie wykonane i super kursik, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie cudne i ażurowe :)
  Zapewne mama będzie szczęsliwa!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne, boskie. Piękne po prostu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacyjne, przepiękne :) Perfekcyjne wykonanie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. o kurczę, przecudne! mama się ucieszy :D

  OdpowiedzUsuń
 8. To pudełeczko wygląda cudnie ...a ile tu było pracy to szok !!!
  Ale efekt zwala z nóg :)

  OdpowiedzUsuń