środa, 24 września 2014

Rybka dla Jasia

                   Najwyższy czas na kolejny wpis ;) Tym razem będzie to zawieszka do pokoju dziecięcego. Planuję zrobić co najmniej cztery, a ta jest pierwszą z nich:


Paski z których korzystałam:

                    Najpierw narysowałam rybkę i zaplanowałam jakich kolorów użyję do jej wykonania oraz w jakim układzie. Dla niezorientowanych rybka miała przypominać błazenka plamistego (Amphiprion ocellaris).


                    Schemat przypięłam do korkowej podkładki, a następnie wypełniałam kształtami odpowiedniego koloru. Nie będę tego dokładnie opisywać, ale zachęcam, aby spróbować. Dla ułatwienia najpierw formowałam kółeczka w kółkowniku, wówczas wiedziałam mniej więcej, jakiego rozmiaru muszę użyć, żeby zapełnić przestrzeń. Dopasowywanie poszczególnych kształtów ułatwia np. patyczek do szaszłyków, którym można dociskać brzegi. Na ostatnim zdjęciu widać górną płetwę, do żółtych kształtów dokleiłam ciemno pomarańczowy paseczek grubszy o 1 mm od żółtego. Według mnie zróżnicowanie wielkości kształtów w wypełnianych płaszczyznach działa na korzyść pracy. 


                    Płetwa boczna, podobnie jak pozostałe powstała z żółtych kształtów oklejonych pomarańczowym paskiem, a następnie trzema warstwami czarnego. Można ją przykleić na płasko do tułowia, albo tak jak ja pod kątem. 


Tak prezentuje się gotowa rybka ;)

                Na koniec przypominam o trwającym wyzwaniu z szablonem motyla jeszcze jest, co prawda, trochę czasu, ale lepiej nie zostawiać nic na ostatnią chwilę ;)

Z pozdrowieniami
Natalia

8 komentarzy: