piątek, 13 lutego 2015

Jeszcze trochę walentynkowo…

  Co prawda dekoracje z motywem serca przydają się nie tylko na Walentynki, ale jednak z racji dnia poprzedzającego to święto tak, a nie inaczej zatytułowałam ten wpis. Oto moja dzisiejsza praca: Materiały do wykonania pracy:
-patyczek do szaszłyków
- wstążeczka


Najpierw wycinamy kształt serca z papieru i wewnątrz niego rysujemy mniejsze serce, które mniej więcej powtórzy kształt większego. Następnie przypinamy szablon do tablicy korkowej.
Za pomocą standardowej igły do quilling’u robimy ściśle zwinięte kółeczka z 1/4 czerwonego paska-ich ilość zależy od wielkości naszego szablonu. Przyklejamy kółeczka do siebie tak, aby przylegały do konturów serc- tak jak na zdjęciu. Uważajcie, żeby quilling’owe kształty nie przykleiły się do szablonu. 


Wnętrze serca wypełniamy zawijaskami, które przyklejamy do wewnętrznego i zewnętrznego serduszka. Zawijasy rozprężając się utrzymają dystans między kształtami. Tu również uważajcie na papierowy szablon- jak zawijasy się przykleją do niego to uwierzcie, trudno je później odkleić. 


Serduszka z wypełnieniem może mieć wielorakie zastosowanie- do kartki, jako zawieszka, jub tak jak moje, jako ozdoba rośliny doniczkowej.


W tym celu przyklejam patyczek do szaszłyka, tak jak powyżej. Jeszcze tylko wstążeczka i gotowe.Z pozdrowieniami
Natalia
5 komentarzy:

 1. Świetne też planuje takie zrobić pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne, koronkowe, delikatne serce :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna wykonanie:)
  Pozdrawiam,
  Kasmatka

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne serduszko :) Zapraszam na swojego bloga http://kreatywnerekodzilo.blogujaca.pl/ Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń