piątek, 20 listopada 2015

Puchu, puchu, czyli sówka dla Jasia

Mój synek uwielbia piosenki z Super Simple Songs, zwłaszcza Twinkle Twinkle Little Star. Jego ulubioną postacią jest sowa, gdy zauważy jakąś na obrazku pokazuje palcem i się śmieje. Można by długo o tym pisać, no ale to nie miejsce, ani czas, w każdym bądź razie postanowiłam zrobić dla Janka sówkowy magnez ;) oto on, albo ona:


Materiały potrzebne do wykonania pracy:Na początek oczy ;) Czarne ścisłe kółeczko z całego paska oklejamy całym białym paskiem perłowym. Następnie z szaroperłowych pasków wykonujemy dwa kółeczka o średnicy 20 mm i jedno o średnicy 18mm i formujemy z nich półksiężyce. Z tych elementów powstanie jedno oko z otoczką, tak i więc te same wykonujemy jeszcze raz. (półksiężyce, te mniejsze to są te sąsiadujące z dziobem). No właśnie: dziób wykonujemy z szarego paska z mixu (5mm/50cm/130g) ścisłe kółeczko w palcach ‘rozluźniamy’ i formujemy trójkąt.


Teraz kolej na głowę. Wszystkie elementy głowy zostały wykonane z kółeczek o średnicy 20mm i z nich kształtujemy wygięte łezki, półskiężyce i trójkąty, które sklejamy jak wyżej. Do tego ‘uszy’: trójkąt brązowy z kółka o średnicy 15mm i perłowo-szary trójkąt z 1/4 paska i kółeczka o średnicy 10mm.

                Tułów: ponownie brązowe kształty z kółeczka o średnicy 20mm oraz wewnątrz zawijasy z perłowo-szarych pasków.


Skrzydła wykonujemy z łezek wykonanych z kółeczek o średnicy 18mm (dwie) i 16mm (jedna).


Nóżki: brązowy trójkąt z kółeczka o średnicy 12mm, szary trójkąt z 1/4 paska i kółeczka o średnicy 8mm i trzy łezki z 1/8 paska i kółeczka o średnicy 5mm (mix szary)


I jeszcze raz puchu, puchu w całości ;) Zrobię jeszcze zdjęcie jak wygląda na lodówce, ale póki co to musi wystarczyć ;)


Kochani, a teraz przypominajka i zapowiedź niespodzianki ;)

        Przypominajka dotyczy trwającego do DZISIAJ jesiennego wyzwania. Na wasze prace czekam do godziny 23.59

A teraz niespodzianka:

         Do zespołu bloga http://artquilling.blogspot.com dołączy KASIA WOJTASIK!!!!!!!!!!!! Autorka bloga ArtLife, oraz koordynatorka naszej facebook’owej stronki.

Już wkrótce przekonacie się ile energii i pomysłów mieści się w tej energicznej i pozytywnej osóbce ;) Chociaż pewnie większość z Was już o tym wie, bo Kasia aktywnie uczestniczy w naszym quillingowym światku.

        A tym czasem zapraszam Was na facebooka gdzie prowadzimy dyskusje na temat zmian, które możemy wprowadzić na blogu, aby był dla Was czytelniejszy i zawierał interesujące Was tematy ;) 


Z pozdrowieniami
Natalia7 komentarzy: