sobota, 21 czerwca 2014

Kartka na wiele okazji

                     Ostatnio stwierdziłam, że dobrze mieć pod ręką uniwersalną kartkę, która nadaje się na różne okoliczności. Ostatnio trochę chorowałam i ciężko mi było pracować, a Dzień Ojca zbliża się nieubłagalnie. Tak oto powstała karteczka, którą dziś zaprezentuję. Chciałam, żeby była prosta, uniwersalna i wykonana małym nakładem pracy. Oto ona:
                Z ciekawostek: papier, ten w kwiaty, jest to papier, w który w kwiaciarniach pakuje się kwiaty. Cieniutki, łatwo mnący- myślę, że wiecie o co mi chodzi. Bardzo spodobał mi się jego wzór i stwierdziłam, że go zachowam, właściwie już wtedy miałam wizję kartki, którą można by z niego zrobić. Co zrobić z takim papierem, żeby nadawał się do kartek? No więc potrzeba folię spożywczą, papier o wysokiej gramaturze i żelazko. Między papier ozdobny (może być też papierowa serwetka), a papier-nośnik, wkładamy folię, obcinamy końce, które wystają, na to ściereczka, i żelazko-wysoka temperatura i gotowe ;) Deskę i  ścierkę trzeba zabezpieczyć, np. kartkami papieru. 


                    Ten kwiatuszek już znacie taki sam użyłam do ozdobienia koszyczka na różnościWrzosowe listki wykonałam z ¼ paska z zestawu Mix różowy 3mm/50cm 130g.


                      Te kwiatuszki to połowa białego paska z zestawu: Paski metaliczno-perłowe BIAŁE 4/350mm, ściśle zwinięte i uformowane w łezkę, środek to 1/8 fioletowego paska z poprzedniego zestawu.


                Jeszcze wydrukowany napis: Dzień Ojca 23 czerwiec 2014, sznurek, cyrkonie i gotowe.

                    Na koniec dziękuję Bożenie, Dorocie i Natalii za przesłane prace na wyzwanie: Powrót do dzieciństwa. Przypominam, że termin zgłaszania Waszych prac mija 30 czerwca ;) Atrakcyjna nagroda czeka ;)

Z pozdrowieniami
Natalia


5 komentarzy:

 1. Piękna kartka :) Też trochę próbowałam swych sił w quillingu, ale tak ładnie tworzyć jeszcze nie potrafię.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo oryginalna i ciekawie wykonana praca, Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna kartka. W ogóle pięknie jest u Ciebie, więc pozwoliłam sobie się zadomowić.
  Zapraszam w wolnej chwili do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa kartka :) Chyba się pogubiłam, jak popatrzyłam pierwszy raz, to myślałam, że cała jest po prostu przewiązana tym sznurkiem, a teraz widzę, że jednak nie (!) Śliczna jest :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna i ciekawie skomponowana kartka :)

  OdpowiedzUsuń