środa, 26 listopada 2014

Anioł na czubek choinki

                    Przed Wami kolejna praca o tematyce świątecznej. Anioł, którego dziś prezentuję jest dość duży-ma około 16 cm. Mnóstwo pracy, ale myślę, że efekt zadowalający, zresztą zobaczcie sami ;)


Materiały potrzebne do wykonania pracy:
- paski: - Paski metaliczno-perłowe białe 4/350mm 150
-Paski mix srebrno-złoty 4mm/50cm 130g 
- Perełki w sztyfcie – chrom 


                     Zaczynamy od tułowia. Potrzebne będą trójkąty: jeden z połowy paska i kółeczka o średnicy 12 mm, cztery z całego paska i kółeczka o średnicy 15 mm oraz dwa z połowy paska i kółeczka 10mm. Wymienione elementy sklejamy jak na zdjęciu, a następnie oklejamy dwoma warstwami srebrnego paseczka.
                     Kolejne trójkąty (pierwsza warstwa ‘rąk’) wykonujemy z całego paska i kółeczka o średnicy 16 mm.


                    Przechodzimy do ‘spódnicy’. Do jej wykonania potrzebujemy ścisłego kółeczka z 1/4 paska, łezki z całego paska i kółeczka o średnicy 12mm oraz połowy białego paska. Oba kształty (kółeczko i łezkę) łączymy paskiem, tak jak na zdjęciu, zaczynając od ‘dzióbka’ łezki, w połowie przyklejając kółeczko, a następnie kończąc znowu na ‘dzióbku’ łezki. Będziemy potrzebowali ośmiu takich elementów.


                    W kolejnym kroku wypełniamy ‘spódnice’. Powyżej rozpisałam poszczególne elementy wypełnienia. 


          Sąsiadujące ze sobą ‘fałdy spódnicy’ układamy tak, aby były względem siebie jak odbicie lustrzane. Przestrzenie, które pozostaną między nimi wypełniamy ścisłym kółeczkiem z połowy paska oraz zawijasem z 1/4 paska. Po sklejeniu wszystkich elementów ‘spódnica prezentuje się tak jak na powyższym zdjęciu.


                          ‘Spódnicę’ przyklejamy do tułowia. Między tułów (prostokąt), a pierwszą warstwę ‘rąk’ przyklejamy srebrną wstążkę (dzięki niej przywiążemy naszego anioła do czubka choinki).


                     Następnie wykonujemy druga warstwę rąk. Będziemy potrzebować dwóch trójkątów z całego paska i kółeczka o średnicy 12mm (‘dłonie’), dwóch trójkątów z połowy paska i kółeczka o średnicy 9mm, trzech trójkątów z całego paska i kółeczka o średnicy 18mm. Wszystkie elementy sklejamy, a następnie łączymy z pozostałymi częściami.


                     Teraz czas na skrzydła. Na jedne skrzydło potrzebujemy sześciu ścisłych kółeczek z całego paska oraz, wykonanych za pomocą grzebienia do quilling’u, dwuwarstwowych łezek. Wewnętrzne wykonujemy na zębach od 1-8, a zewnętrzne kolejno 1-17, 1-16, 1-15, 1-14, 1-13, 1-13. Elementy sklejamy jak powyżej.
                      Zabieramy się do wypełnienia skrzydeł. W tym celu, użyłam zawijasów wykonanych standardową igłą, jeśli nie pamiętacie jak je wykonać zajrzyjcie tutaj. Wewnętrzną łezkę stanowią zawijasy dwukolorowe- srebrnobiałe, a zewnętrzną białe (pojedynczy pasek zwinięty tą samą metoda).

                    
                     Choinka powinna się błyszczeć (przynajmniej niektórzy tak uważają), najlepiej więc użyć brokatu. Kółeczka oraz brzegi elementów wykonanych za pomocą grzebienia smarujemy klejem i posypujemy brokatem.


                      ‘Głowę’ anioła wykonujemy z czterech białych pasków o grubości 8 mm (można również zrobić dwa ścisłe kółeczka z cieńszego paska, a później je skleić ;). Przy wykonywaniu ‘aureoli’ straciłam rachubę, ale gotowe kółeczko ma średnicę około 32mm.


                      Brzeg aureoli również zdobimy brokatem i wszystkie elementy sklejamy w całość. Głowę też- akurat zabrakło mi takiego zdjęcia).


                     Wydawałoby się, że praca skończona, jednak gdy popatrzyłam na końcowy efekt uznałam, że trzeba by ‘spódnicy’ nadać odrobinę przestrzenności. W tym celu wykonałam łezki z całego paska i kółeczka o średnicy 12 mm i przykleiłam je tak jak na zdjęciu. 


                     Oto gotowa praca. Jeszcze tylko kilka detali:


                      Perełki w płynie na skrzydłach, rękawach pasku oraz spódnicy i brokat na dodanych u dołu łezkach.
                       Jak Wam się podoba?


                      Kochani jesteśmy już w klimatach przygotowań do świąt (przynajmniej w kwestiach dekoracji, kartek itd.), jednak przypominam, że do 28 listopada czekam na Wasze prace na wyzwanie o tematyce jesiennej- Jesienna biżuteria. Już wpłynęło kilka pięknych prac, za które autorkom serdecznie dziękuję ;)


Z pozdrowieniami
Natalia


11 komentarzy:

 1. Przepiękny anioł :) jego detale mnie zachwyciły :) Pozdrawiam Serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! śliczniutki Aniołek. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zachwycona! Przepiękny aniołek!

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjny Aniołek! Tworzysz cuda z quillingu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowity anioł. W życiu nie przyszłoby mi do głowy, że tą techniką można zdziałać takie cuda. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy i piękny anioł, będzie fajnie zdobił choinkę, ba nawet tak stojący jest świetny.

  OdpowiedzUsuń
 7. piękny anioł Ci wyszedł :) jestem pod ogromnym wrażeniem strefapasji

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny aniołek ślicznie go zrobiłaś:) a przy okazji zapraszam wszystkich także na mój blog http://mojecudawianki1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowny aniołek. Pozdrawiam. :-)
  ...
  http://serwetki-quillinq.blogspot.com/p/quilling.html

  OdpowiedzUsuń