piątek, 10 marca 2017

Szybki kurs na karbowane liście na szpilkach

Dzień dobry!

Drodzy Czytelnicy, na wstępie bardzo chcemy zaprezentować  Wam nowości z naszej oferty: karbownicę oraz szablon do wypukłych kształtów (tzw. mini-mold). Są to niezastąpione narzędzia, jeśli chcecie, żeby Wasze quillingowe prace wyglądały jeszcze lepiej i były na bardziej zaawansowanym poziomie. 

A jeśli jesteście ciekawi jak można urozmaicić swój quilling nowymi technikami, zapraszamy na krótki, lecz treściwy kurs na karbowane liście na szpilkach!1.  Przygotuj nezbędne materiały i narzędzia: karbowane paski (z łatwościa zrobisz je wykorzystując do tego naszą karbownicę), klej, szpilki krawieckie, podkładkę korkową, czystą kartkę w kratkę i przezroczystą taśmę klejącą. 2. Na kartce papieru zaznacz miejsca, gdzie będą wbijane szpilki. W ten sposób określisz kształt liścia. Pomoże Ci w tym nasz schemat, który możesz wydrukować lub przerysować.


UWAGA! Na niebiesko zaznaczone miejsca wkłucia szpilek, na żółto zaznaczone miesca, gdzie pasek za każdym razem trzeba posmarować klejem tak, aby każda warstwa była mocno przyklejona, strzałki wskazują kierunek owijania. 

3. Gotowy szablon wytnij i przyklej taśmą klejącą do podkładki korkowej. To ułatwi Twoją  pracę. 
4. Weź karbowany pasek, na jego końcu zrób oczko i nawlecz na szpilkę. Szpilkę wbij w punkt „1”. 


5.Potem wbij szpilkę na górze w miejscu oznaczonym jako „2” i owiń ją paskiem, prowadząc go w dół. Przyklej u podstawy. Klej warto nakładać końcówką igły lub szpilki, żeby nie pobrudzić pracy. 


6. Następnie wbij dwie szpilki w punktach, które oznaczone cyfrą „3”. 
7. Pasek na górze (pkt nr 2) posmaruj klejem i owiń kolejną warstwą paska, tak żeby owinięte zostały też szpilki w punktach „3”. 
8. Powtórz tę czynność, wbijając szpilki w pkt. „4”, „5” i „6”. 


9. Wyciągnij wszystkie szpilki i przyciśnij podstawę liścia. 
10. Zrób kolejne liście i następnie ukształtuj gałązkę, przyklejając trzy listki do krótkiego (2-3 cm) paseczka. 


11. Teraz możesz cieszyć się niebanalnymi quillingowymi liśćmi i ozdobić nimi swoją pracę.


Mam nadzieję, że kurs jest czytelny i zrozumiały. Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podobał!


Materiały i narzędzia:

 - podkładka korkowa (zestaw)
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz