niedziela, 2 kwietnia 2017

Jak zrobić dekoracje do domu? Szybkie i proste domki na patyku!

Dzień dobry!

Wiemy, że wiele z naszych czytelników, czytelniczek, klientów i klientek już dawno temu zaczęło sezon przygotowań do Wielkanocy i wiemy także, że tworzycie najlepsze na świecie dekoracje i kartki, aby te Święta miały dobrą energię i dawały radość!

My też przygotowaliśmy dla Was ciekawy prezent, który z pewnością pomoże urozmaicić świąteczny wystrój Waszych domów.
Zapraszamy! (oddajemy głos Kasi - naszej projektantce)


Hej! Cześć!
No cóż, pewnie chodząć codziennie na zakupy, widzicie i odczuwacie, że Święta Wielkanocne już za pasem? Oh, obserwuję króliki, jajka, koszyczki i mnóstwo dodatków do stołu-na ścianę-na okno-do doniczki itd. Któregoś razu wróciłam z takiego wypadu do marketu i postanowiłam stworzyć jakieś fajne, ale proste dekoracje, które mogłyby zostać w moim domu po świętach. Wpadłam na pomysł - DOMKI dla ptaków! Dzisiaj dzielę się tym pomysłem z Wami, moi drodzy i mam nadzieję, że przypadnie Wam on do gustu!


Materiały i narzędzia:
- kawałek tektury falistej 8x10 cm.
- 2 kawałki kolorowego papieru, może być papier do scrapbookingu lub inny.
- szablon domku (można narysować swój własny lub wykorzystać ten, który jest na dole :)).
- patyczki do szaszłyków.
- ołówek, linijka, nóż do cięcia papieru.
- paski do quillingu.
- płatkowe paski do quillingu.
- klej
- igła do quillingu, nożyczki, pęseta.1-2) Odrysowujemy  kontury domku na tekturze oraz na kolorowych papierach dekoracyjnych.
3-4) Nożem wycinamy kształty domków. (prawda prostę?:))


5) Ostrą końcówkę patyczka do szaszłyków obficie smarujemy klejem.
6) Wkładamy patyk do rowku w tekturowym domku.


7-10) Żeby domek ładnie wyglądał i nie świecił dziurami na krawędziach, zaklejamy je paskiem do quillingu. U mnie szerokość tektury wynosiła akurat 3 mm, tak więc standardowy paseczek idealnie pasował. Delikatnie smarując klejem krawędzie domku, po kolei przyklejamy do nich pasek.


11-14) Teraz można zacząć dekorowanie. Przyklejamy zatem wyciętą z kolorowych papierów "elewację". Dla kontrastu na froncie dodałam "daszek" i "ganek" - te zielone paski na górze i na dole.  Proszę, uważać z klejeniem w ten sposób, czyli ze smarowaniem powierzchni! Należy wziąć bardzo niewielką ilość kleju, w przeciwnym wypadku papier na 100% pofaluje i domek będzie wyglądał bardzo brzydko!


15-18) A teraz wiszenka na torcie, czyli quillingowe dodatki. Postawiłam na kwiaty z gotowych naciętych paseczków z płatkami, ponieważ zależało mi na prostocie i na szybkości produkcji (wspomniałam o tym wcześniej). Taki pasek z płatkami składam na pół wzdłuż, przyklejam z jednej strony zwykły paseczek (długość ok. 10-12 cm). Wkładam żółty pasek do igły i zaczynam zwijać: tak powstaje ładna stokrotka z żółtym środkiem.


19-20) Kiedy podklejona końcówka kwiatka wyschła, bardzo delikatnie pęstetka  odwijam płatki. 

21-22) Teraz dodamy jakieś zielone listki (te są zrobione według poprzedniego kursu na liście), przyklejam kwiatek i gotowe! 
Ach, no tak... założenie było zrobić domki dla ptaków, nie mogło więc ich zabraknąc :) Bardzo łatwe w wykonaniu ptaszki: zwijamy klasyczną "łeżkę" za całego paska, lekko wyginamy ostry czubek i przyklejamy na miejsce. Następnie to samo robimy z cienkim i krótkim kawałkiem paska (ok 1 mm szerokości i 5-7 cm długości) i przyklejamy taką małą wygiętą "łezkę" na miejscu skrzydełka. Dziubek zwijamy z 5 cm paska i formujemy trójkąt z ciasno ziwniętego kółka. 

I  voilà - mamy ładne i proste dekoracje, które można ulokowac w wazonach, stroikach lub zwyczajnie w doniczce z kwiatami!


Bardzo chętnie poznam Waszą opinię na temat takich dekoracyjnyc dodatków na Wielkanoc, ale nie tylko!

Materiały:
- żółte paski do quillingu
- paski z wyciętymi płatkami

Pozdrawiam wszystkich miłośników kraftowania bardzo ciepło
Kasia

A na sam koniec wpisu chcemy zaprosić wszystkich na naszego Instagrama - KLIK :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz