piątek, 28 lipca 2017

Kurs na kolorowe stokrotki

Dzień dobry!
W dzisiejszym wpisie chcę podzielić się z Wami pomysłem na delikatne, lecz bardzo efektowne kwiaty - stokrotki. Wykonane z cieniowanych pasków wyglądają niebanalnie i są idealnym dodatkiem do każdej kreatywne pracy z użyciem quillingu.
Zapraszam!
 

1. Materiały i narzędzia:
-ostre, pracyzyjne i wygodne nożyczki
-szpilki
-cienki pasek (maks. 1-2 mm) wycięty z grubszego papieru lub kartonu


2. Ponieważ proces samodzielnego nacinania frędzli jest czasochłonny, czasem nawet męczący dla naszych palców polecam nacinać dwa paski naraz. W tym celu bierzemy dwa paseczki i składamy je razem trzymająć w palcach.


3. Do jednej z krawędzi pasków przykładamy grubszy kartonowy pasek  (szerokość - 2 mm, długość - 4-5 cm) i zaczynamy ciąć z drugiej strony - tak jak pokazane na poniższych zdjęciach.4. Dzięki ostrym i precyzyjnym nożyczkom uzyskamy bardzo ładne drobne frędzle, a dzięki temu, że używamy tzw. blokady, czyli kawałka grubszego papieru przy krawędzi nie przetniemy całości. Frędzle w takim pasku będą lekko wygięte w jedną stronę, co widać na kolejnym zdjęciu.


5. Następnie zabieramy się za skręcanie kwiatka. Jeden z końców paska wkładamy do rozcięcia w igle tak, żeby frędzle były wygięte na zewnątrz. Delikatnie przytrzymując pasek, kręcimy "od siebie". Dwa poniższe zdjęcia pokazują ten proces.6. Koniec paska przyklejamy. Zdejmujemy całośc z igły i delikatnie palcami odginamy frędzle na zewnątrz, tak, żeby powstała stokrotka. Na tym zdjęciu widać stokrotkę z żółtym środkiem wykonaną powyższą metodą. Do zrobienia tego żółtego środka użyłam paska o długości ok. 15 cm i szerokości ok. 5 mm. Różowy cieniowany pasek  wynosi 29 cm długości i 8 mm serokości.
W następnym wpisie pokażę Wam inspirację z tymi stokrotkami :)


Tak z bliska prezentują się paski cieniowane, które można zakupić w naszym sklepie klikając na zdjęcie.

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie tych pasków będą owe kwiaty:

Kurs na nie znajdziecie TUTAJ
Pozdrawiam wszystkich miłośników quillingu bardzo ciepło
Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz