wtorek, 31 marca 2015

Zajączek w koszyczku

                       Skończenie praca, którą chcę dziś zaprezentować zajęło mi chyba tydzień. Nie dlatego, że jest jakaś bardzo skomplikowana, ale z powodu przeprowadzki- makabra. No ale nie ma co marudzić, grunt, że się udało. 


Materiały potrzebne do wykonania pracy:
Paski do quilling’u:


                    Zaczynamy od wykonania koszyczka. Układamy obok siebie paski, na przemian brązowe i kremowe. Ich końce przypinamy szpilkami do podkładki korkowej – ułatwi to nam pracę. Następnie przeplatamy kolejne paski, pod kątem prostym względem poprzednich (tak jak na zdjęciu.
                    Gdy podstawa koszyczka ma już zadowalającą nas wielkość, wolne końce paseczków zaginamy do góry i kolejny paseczek przeplatamy tak, aby powstałą pionowa ścianka koszyczka.


                     Gdy uzyskamy już zadowalającą wysokość wolne końce paseczków odcinamy, pozostawiając ok 4 mm nad wysokością ścianki. Wolne końce zaginamy tak, aby obejmowały krawędź koszyczka i przyklejamy. Wyjątek stanowią trzy paski na dwóch przeciwległych bokach pracy – z nich wykonamy rączkę koszyczka. Wolne paseczki zbieramy na środku i przyklejamy. Rączę możemy wzmocnić owijając ją na środku kolejnym paseczkiem. 


                    Przechodzimy do zajączka. Najpierw głowa. Potrzebujemy dwóch ścisłych kółeczek z dwóch pasków. Z jednego formujemy stożek, a z drugiego miseczkę. Oba kształty sklejamy, a miejsce łączenia oklejamy dodatkowo paskiem.


                    Do wykonania tułowia potrzebujemy również ścisłych kółeczek: jednego z czterech pasków i drugiego z dwóch. Formujemy je tak jak na zdjęciu, a następnie sklejamy.


                   Głowę przyklejamy do tułowia i wykonujemy łapki. Połowę paseczka formujemy w kółko o średnicy 10 mm, a następnie tworzymy z nich wygiętą łezkę. Na  tym etapie z naszej pracy można zrobić inne niż moje zwierzątko np. baranka, pieska itp. Ja uparłam się na zajączka, więc…


… dodałam uszka (listki z połowy paska i kółeczka o średnicy 12mm) oraz ogonek (1/4 paska i kółeczko 5 mm).


                      Dodałam jeszcze nosek z koralika, oczka z papieru i kokardkę (dwa trójkąty z 1/4 paska i kółeczka 5mm praz zawijas z 1/8 paska).


                      Zajączek gotowy. Żeby było mu wygodnie czekać na święta, dno koszyczka wyścieliłam zielonymi zawijasami ;)


                      Na koniec dziękuję wszystkim za nadesłane prace na Wyzwanie Wielkanocne Dla tych, którzy chcą wysłać prace w ostatniej chwili- na prace czekam do północy ;)


Z pozdrowieniami
Natalia


2 komentarze: