piątek, 15 sierpnia 2014

Paterka na muszelki

                    Po powrocie z wakacji często przywożę jakieś drobiazgi, z którymi nie wiadomo co zrobić. Tak na przykład było po powrocie z nad Bałtyku. Przywiozłam kilkanaście muszelek. Myślę, że prędzej czy później staną się elementem dekoracyjnym ramki na zdjęcia lub pudełka, ale póki co postanowiłam je wyeksponować na quilling-owej paterce ;) 


Materiały potrzebne do wykonania pracy:
-paski do quilling’u: Paski 4mm/50cm 130g mix niebieski 
                                      Paski 4mm/50cm 130gmix pastelowy 
-cyrkonie


                    Najpierw wykonujemy czarkę. Dla ułatwienia kształtujemy ją na papierowej kulce owiniętej folią i przymocowanej np. do szklanki, dzięki czemu przyklejając kolejne elementy nadamy jej pożądany kształt. 
                    Quilling’owe kształty które użyłam to: beżowe – listki z połowy paseczka i kółka o średnicy 12 mm, kółeczko z połowy paska oklejone 3 warstwami niebieskiego, małe kółeczka z 1/4 paska i 1/8 paska; niebieskie- kółeczka z połowy paska, kółeczka z  1/4 paska i takie same tylko oklejone 3 warstwami beżowego, kółeczka z połowy paska w formowane w kółku o średnicy 12 mm. Trochę chaotycznie, ale jak przyjrzycie się zdjęciom na pewno połapiecie się o co chodzi ;)                    Teraz nóżka i podstawka. Nóżkę wykonujemy w dwóch fazach zaczynając od czarki i następnie od podstawki- łatwiej będzie „złapać” pion, bo czarka jest dość ciężka. Elementy, których użyłam to beżowe- kółeczka z połowy paska, kółeczka z 1/4 paska , listki z połowy paska i kółeczka o średnicy 12 mm, niebieskie- kółka z połowy paska. Podstawka: niebieskie- kółka z całego paska, niebieskie kółka z połowy paska formowane w kółeczku o średnicy 12 mm i oklejone trzema warstwami beżowego paseczka; beżowe- kółka z 1/4 paska. 


                    A tak wygląda paterka w całości i detalach ;) Jak można zauważyć na zdjęciach, dodałam jeszcze kilka cyrkonii na podstawce i czarce. Myślę, że pracę można wykorzystać do eksponowania różnych drobnych przedmiotów, a sama w sobie też nieźle się prezentuje ;)

                    Na koniec przypominam o trwającym wyzwaniu: Wariacje na temat lata,  mam nadzieję, że wśród wyjazdów, wypadów i wakacyjnego szaleństwa znajdziecie chwilkę na wykonanie pracy ;)

Z pozdrowieniami
Natalia

5 komentarzy: